Co se můžeme učit od homosexuálů?

Láska je krásná věc, manželství je krásná věc, ale ze všeho nejkrásnější je síla partnerství. Proč homosexuální vztahy vydrží déle a jsou kvalitnější? Co všechno se můžeme od homosexuálů učit?

Kdo má ve svém okolí alespoň jednoho gaye, určitě se mnou bude souhlasit, že je to jeden z nejmilejších lidí, které poznal. Gayové mají totiž tu neuvěřitelnou schopnost být ke všem strašně přátelští a v pohodě. Z gayů jsou vůbec ti nejlepší kamarádi a zažít se s nimi dá spousta srandy. Pokud jste navíc žena, můžete si být jistá, že po Vás tento člověk nevyjede, upřímně Vám řekne, co Vám sluší a bude s Vámi řešit jakékoliv partnerské problémy. Gayové jsou zkrátka skvělí společníci a přátele! Nemůžeme se proto divit, že i jejich vztahy vydrží déle a jsou kvalitnější.

Předsudky vůči gay vztahům

Předsudky vůči homosexuálům sice ustupují, ale nemizí. I oni touží po lásce, chtějí uspokojovat své potřeby a chtějí se seberealizovat. Jistě jste se několikrát setkali s nesmyslným obviňováním gayů, že jsou extrémně zženštilí, dělí si mezi sebou role na ,,taťku a mamku,,, že se s heterosexuály nebaví, nesportují v kolektivech nebo že nejsou technicky nadaní. Pravdou je, že bychom se od nich mohli mnohému učit. Homosexualita totiž není nemoc. Pokud se budeme snažit homosexuála ,přeměnit, na heterosexuála, neuspějeme.

Gay vztahy

Jakýkoliv partnerský vztah je založen především na důvěře a toleranci. Ani mezi homosexuály to není jinak. I gayové ve svých vztazích řeší všední problémy, bývají žárliví a cítí se nedocenění. Mohu si mezi sebou škodit tak, že si říkají hanlivými přezdívkami na veřejnosti a tím ve svém okolí budit rozpaky. Jsou však stejní jako heterosexuálové, žijí stejný život - neví, co si na sebe ráno obléct, snídají kafe a cigaretu, přemýšlí, co dnes uvařit na oběd a domlouvají se s přáteli na páteční večer. Jejich partnerské vztahy jsou však daleko silnější a kvalitnější než heterosexuální. Vidíme to všude kolem sebe, venku i v televizi. Jak je možné, že i přes malé problémy, jsou se svými partnery tak šťastní? V čem je to kouzlo? Každý vztah, ať už heterosexuální nebo homosexuální, je na začátku čarovně krásný. Pár se poznává a sbližuje. Na počátku neexistují chyby, vše je růžové a člověk si nepřipouští žádné budoucí selhání. Po delší době přicházejí první potíže. Jenže tím, že přes první problém ladně přeskočíte, přinášíte do vztahu i klady a tím ho posílíte. Gayové své vztahy často popisují jako hezké, rodinné, tolerantní a láskyplné. Bojují za své rodinné štěstí, žijí pro partnera a co je hlavní - odsuzují nevěru.

Gayové jako rodiče

Silný předsudek chovají lidé vůči možnosti adopce dětí homosexuály. Mají snad obavu z toho, že homosexuál vychová dalšího homosexuála? Mnohé studie dokazují, že děti, které jsou vychovávány v rodině gayů, vyrůstají zcela normálně, nejsou konfliktní a lépe se soustředí. Na druhou stranu se tyto děti mohou ve škole potýkat s problémy jako je šikana, vysmívání a trpět depresemi. Tyto nepříjemné záležitosti se však klidně mohou stát komukoliv. Dle zákona stále není možné, aby homosexuální pár adoptoval dítě. Mnoho jich tak žije v neformalizovaných svazcích, i přesto že děti jsou biologicky jejich. Jako rodiče se snaží vychovat ze svých dětí lepší a tolerantní lidi.

Gayové a homosexuálové obecně utužují svá partnerství zejména svým silným přátelstvím. To posiluje sílu jejich lásky a dokonce se shodují na tom, že přátelství je pro ně ve vztahu daleko více důležitější než sex.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5475 (gaymagazin.cz#180)


Přidat komentář