Gay sex - mýty o gayích

Zažité předsudky nás mohou častokráte zaslepit. A pak je tu také naše ovlivnitelnost jinými lidmi, kterým nasloucháme, a plně jim důvěřujeme. Není pak divu, že po prozření se náš názor na něco, či někoho diametrálně změní.

 

Mohlo by se zdát, že svět heterosexuálů a homosexuálů je jako den a noc, co se týká intimní oblasti. Pro heterosexuální jedince je mnohem jednodušší uvěřit tomu, co kdesi zaslechnou, aniž by se blíže sami přesvědčili, zda je informace jen pouhá fáma, či skutečná pravda. A tak může velmi lehce vzniknout nejeden mýtus o homosexualitě, konkrétně pak gay sexu. Jaké předsudky a mýty kolují mezi heterosexuály o jedincích s homosexuální orientací? Je možné, že budete překvapeni, šokováni. Je však také pravděpodobné, že jste si zvykli již na ledacos, a tak Vás hned tak nerozhodí nějaká nepravda, pomluva, na kterou narazíte. Každopádně však není špatné vědět, co si mohou někteří nezasvěcení jedinci s heterosexuální orientací myslet. Čtěte dál, a dozvíte se více.

Touha zkusit sex s jedincem stejného pohlaví

A začneme hned v samém zárodku, tj. sexuální identitě jedince. Řekne-li sex, či milování, pak si většina lidí představí milování heterosexuální dvojice, kde je muž a žena. Někteří lidé si však představí také sex s jedincem stejného pohlaví. Onu představu pak ponechají ve své fantazii, nebo ji také s menším, či větším úspěchem zrealizují. Jedná-li se o jedince s heterosexuální orientací, mohou mít tu utkvělou představu, že lidé, kteří si dopřávají sex s jedincem stejného pohlaví, prostě jen ztratili zábrany, a sex s opačným pohlavím je nudí, nebo si ho chtějí sem tam ozvláštnit. Jinými slovy**, mýtus**, který koluje mezi některými heterosexuálními jedinci, je ten, že homosexuálové si svoji orientaci zvolili, že se pro ni rozhodli. A aby tomu všemu dali korunu, tak se můžete i doslechnout, že tím chtějí být gayové zajímavými, a vyčnívat z řady. Naštěstí, ne každý heterosexuálně orientovaný jedinec takto smýšlí.

Špatná sexuální zkušenost s osobou stejného pohlaví

S výše uvedeným úzce souvisí i další mýtus, který hovoří o hlášení se k homosexualitě z důvodu předchozí špatné sexuální zkušenosti s osobou stejného pohlaví. Někteří heterosexuálové žijí v přesvědčení, že homosexualita je jen hraná, kdy se za ní homosexuálně orientovaní jedinci ukrývají, protože jim jednoduše nevyhovoval sex s opačným pohlavím. A náhodou pak byli třeba někým spatřeni, jak se objímají, líbají s jedincem stejného pohlaví, a tak raději „přestoupili“ k identitě homosexuality. Co na to říci? Řídit se tím, že slova jsou jen slova? Říká se, že největší srážka bolí, když se střetnete s hlupákem. Pak ovšem půjde o to, kdo bude onou zraněnou osobou.

Promiskuita gayů – nezávazný sex na jednu noc

Další mýtus, který koluje mezi heterosexuálními jedinci, hovoří o promiskuitě gayů. Těžko říci, zda za oním tvrzením je snad žárlivost, či pocit nepoznaného. Může však jít skutečně o předsudek spojený s pohledem společnosti na gay sex. O heterosexuální lásce, jako takové, se také mnoho píše. Na druhou stranu je však bráno, jako něco normálního, a nijak se nad ní nezamýšlíme. U heterosexuální lásky se řeší různé sexuální dysfunkce, nechuť k sexu, či nevěra. A jak je tu homosexuální lásce? V jejím případě se pozornost soustřeďuje spíše jednostranně, a to právě k promiskuitě, pohlavním chorobám. Jinými slovy je pak homosexuální láska spojována s něčím špatným, nevhodným, co nám může ublížit po stránce psychické i zdravotní. Jak je to tedy s onou deklarovanou promiskuitou? Tím, že gayové to mají po stránce intimní směrem ke společnosti těžší, jak si musí za svojí láskou a přesvědčením stát, jsou naopak více věrní, než řada heterosexuálně orientovaných jedinců.

Tradiční rozdělení rolí na máma a táta

Další mýtus, se kterým se můžete setkat, je přemýšlení heterosexuálně orientovaného jedince, jak mají gayové rozdělené role v posteli na mámu a tátu. Nemáte pocit, jakoby se svět točil čistě jen kolem života gayů, vždy když nemají heterosexuálně orientovaní jedinci, co řešit? Nebo snad i Vy tolik dumáte nad tím, co asi dělají heterosexuální páry v soukromí svých ložnic? Nejspíš ne. Člověk je přemýšlivým tvorem. Někdy se však až příliš zabývá věcmi, do kterých mu vlastně nic není, či spíše soudí, kritizuje, pomlouvá. Abychom však nezamluvili onu roli na tátu a mámu. Heterosexuální jedinec může mít představu, že pokud pár nefunguje tak, jak má, tak se vymyká očekávanému normálu. Především pak takto uvažují ti, kteří se nemohou smířit i s faktem, že by snad žena měla být úspěšnější než muž. Je možné, že se jedná tak trochu o zakomplexované jedince, kteří nejsou natolik dobří v tom, co činí, že chtějí alespoň druhým znepříjemnit život. A tak je na Vás, zda je necháte v představách, že jeden z Vás si doma pomyslně oblékne sukni, a chopí se vysavače, vařečky a mopu, zatímco druhý si sedne k televizi, či k počítači.

Chlípnost při sexu u homosexuálně orientovaných jedinců

Kdybyste měli tu možnost proniknout do ložnic heterosexuálních dvojic, asi byste se divili, kolik z nich upřednostňuje čistě jen vaginální soulož. Je dost možné, že řada z nich by ráda vyzkoušela také sex zezadu, což je vlastně také vaginální sex, ale také anální sex. Jenže jejich protějšek nemusí zrovna s análním sexem souhlasit, ať už z jakéhokoli důvodu. A tak, co dalšího je příznačné pro jedince, kterému se nedostane toho, co chce? Jedinec se zatvrdí, a soustředí se na ty, kteří si ho dopřávají, jinými slovy na Vás. Anální sex může přinést sexuálnímu životu novou dimenzi vzrušujících pocitů. Nemá-li však jedinec možnost si anální sex vyzkoušet, pak co jiného mu zbývá, než závidět, či pomlouvat osoby, které ho provozují. Anální sex může v řadě jedinců, kteří si ho nevyzkoušeli, vyvolat rozporuplné pocity. Často se pak můžete setkat s tím, že bude anální sex odsuzován, a bude označován za chlípnost, nechutnost, perverznost. Necháte jim jejich mínění, či se je budete snažit přesvědčit o opaku?

Zženštilost homosexuálů při slovním projevu

Nelze si nevšimnout toho, že homosexuálně orientovaní jedinci, konkrétně pak gayové, se vyjadřují jiným způsobem, než heterosexuální jedinci. V hlase gayů je často patrné slyšet jistou měkkost a typický akcent. A právě tento fakt si berou heterosexuálně orientovaní jedinci do úst, a to tím způsobem, že mají gaye za zženštilé jedince. Heterosexuální jedinci žijí v domnění, že gayové jsou svým způsobem metrosexuálové, kteří nemají nic jiného na práci, než se fintit, zajímat se módu, doplňky, účes atd. Co je k tomu vede? Snad ta skutečnost, že pro ženy je také typický zájem o módu, kosmetiku? Jenže samotní heterosexuální jedinci by neměli zapomínat na skutečnost, že nejen ženy se zajímají o vše, co se týká světa módy, krásy a kosmetiky. Nejeden heterosexuálně orientovaný muž chce být upravený, módně oblečený, příjemně navoněný. A rozhodně jeho péče o sebe, není nijak spjata s tím, že by snad byl zženštilým jedincem. Takže, v čem tkví problém, proč se někteří heterosexuálové naváží do gayů i po této stránce? Možná, že žijí v domnění, že správný chlap musí zapáchat, a oni se nejspíš považují za chlapy se vším všudy. Těžko však říci, co v takovém případě dělá skutečně muže mužem.

Averze homosexuálů k heterosexuálně orientovanému jedinci

V neposlední řadě zde máme existenci určitého gangu, kdy si heterosexuálně orientovaní jedinci myslí, ne tedy všichni, že homosexuální jedinci mají svoji uzavřenou komunitu, a nikoho dalšího k sobě blíže nepustí. Opět se však jedná jen o pouhý předsudek jedinců, kteří nechápou, či nechtějí chápat homosexuálně orientované jedince. A tak, co je snazší, než je odsoudit?

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5497 (gaymagazin.cz#158)


Přidat komentář