Karl Lagerfeld módní návrhář

Když se řekne černá barva, vysoký límeček, tmavé brýle a rukavice, může se nám vybavit pouze jedna jediná osoba - světový módní návrhář Karl Lagerfeld. Muž, který je pověstný svým božským talentem a nespolečenskou povahou.

Světový módní návrhář

Nebýt výrazně bílých vlasů, málokdo by uvěřil, že světoznámému módnímu návrháři, Karl Lagerfeldovi, táhne na osmdesátku. Vždy perfektně upravený, elegantně oblečený a se snědým nádechem v obličeji patří i ve vysokém věku k nejstylovějším osobám světa módy. Vlastně by bylo zvláštní, kdyby nepatřil, protože móda je jeho život, jeho jediná láska. Vidět ho můžete vždy v elegantní černé barvě doplněné luxusními šperky.

Karl Lagerfeld a jeho postoj ke společnosti

Karl Lagerfeld však v žádném případě nepatří k okouzlujícím chlapíkům, kteří se rádi baví na večírcích s ostatními hosty a poskytují množství rozhovorů do nejrůznějších časopisů o celebritách. Karl Lagerfeld je nespolečenský, spíše uzavřený člověk, který rád žije v ústraní a nerad se stýká s lidmi. Rozhodně patří k nejkontroverznějším osobám současnosti. Oficiálně prohlašuje, že nemá rád děti a vlastně ani nikdy neměl. Když byl sám dítětem, se svými vrstevníky si nehrál. Myšlenkově byl o notný kus dál.

Karl Lagerfeld kariéra

Karl Lagerfeld pochází z Německa. Když byl téměř dvacetiletým mladíkem přestěhoval se se svou matkou do Paříže, města módy. To také dalo spád jeho dalšímu osobnímu a kariérnímu rozvoji. Když jako dvaadvacetiletý vyhrál soutěž u nejlepší návrh kabátu, otevřely se mu dveře do módního světa. Začínal jako učeň u módního návrháře Pierre Balmaina, poté postupně pokračoval prací pro návrhářský dům Jean Patou, dále působil u Tizianiho a firmy Chloe a Fendi. V současnosti je** hlavním návrhářem u firmy Chanel**, která talent Lagerfelda silně pocítila na svých mnohonásobně vzrůstajících ziscích. V roce 2004 navrhl limitovanou módní edici pro společnost H&M. Ta byla vyprodána během dvou dnů.

Karl Lagerfeld a osobní život

Karla Lagerfelda rozhodně neuvidíte na titulních stranách magazínů, jak se láskyplně objímá s mužem svého srdce. Žádný takový muž totiž neexistuje. Sám Lagerfeld tvrdí, že se nikdy nezamiloval. Své tělesné potřeby řeší zavoláním do luxusního escort servisu. Přesto se otevřeně přiklání k uzavírání sňatků mezi gayi a lesbičkami. Co se však týče otázky výchovy dětí homosexuálními páry, staví se k ní záporně.

Karl Lagerfeld a kritika celebrit

Karl Lagerfeld je známý tím, že si rád, jak se říká, pouští pusu na špacír. Ostatně, ve svém postavení si to může dovolit. Jeho výroky ovšem dokáží zasáhnout cíl na dosti zranitelném místě. Určitě nikomu neušlo jeho prohlášení, že zpěvačka Adele je tlustá, či že Pippa Middleton má sice pěknou postavu, ale škaredý obličej. Ovšem, to Lagerfeldovi rozhodně neubírá na popularitě a na oblíbenosti jeho módy. Jeho modely patří k jednoznačně nejprodávanějším!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5493 (gaymagazin.cz#149)


Přidat komentář