Místa, kde lze uzavřít registrované partnerství

Chcete se svým přítelem uzavřít registrované partnerství? Plánujete stvrdit svou lásku v Česku nebo v zahraničí a prožít tak zároveň i líbánky? Nevíte však, ve kterých zemích lze registrované partnerství uzavřít? Přinášíme Vám alespoň základní přehled.

Povolení k uzavírání registrovaného partnerství

Ačkoli je v Česku povoleno uzavírat registrované partnerství již od roku 2006, nemusíte se v případě svého dne D omezovat pouze na Českou republiku. Společnou romantiku můžete zažít také v zahraničních zemích. Které země to jsou?

Evropské země, kde lze uzavírat registrované partnerství

Vydáme-li se na** sever Evropy**, najdete zde země, které jsou v oblasti registrovaného partnerství daleko před námi. Povolení k uzavírání partnerství se zde vážou ke konci osmdesátých a první polovině devadesátých let. Těmito zeměmi jsou** Dánsko, Norsko, Švédsko a Finsko** (zde od 2002). Pro milovníky slunečních států je to na jihu Evropy Španělsko, Portugalsko a Chorvatsko. Pravým městem lásky se vším všudy je pak Francie, kde je partnerství povoleno už od roku 1999. V současnosti je ve Francii také podán návrh na uzákonění stejnopohlavního manželství. Co se týče našich sousedů, partnerství lze uzavřít v Německu a Rakousku.

Další evropské země, kde lze uzavírat registrované partnerství

Dalšími evropskými zeměmi jsou Maďarsko, Nizozemí, Belgie, Lucembursko, Velká Británie, Švýcarsko, Slovinsko, Grónsko a Andorra.

Země mimo Evropu, kde lze uzavírat registrované partnerství

Láká Vás krásná a jedinečná příroda, kterou nenajdete jinde na světě? Pak navštivte** Nový Zéland**, kde je povoleno** uzavírat registrované partnerství** od roku 2005. Nedaleko Nového Zélandu je pak tato možnost v Austrálii. Přesuneme-li se od klokanů na americký kontinent, pak je to Argentina, Uruguay, Mexiko, Kanada a Ekvádor. Co se týče USA, je registrované partnerství otázkou konkrétních států. Uvedeme alespoň pár: Kalifornie, New Yersey, Washington, Havaj a další...

Místa v Česku pro uzavření registrovaného partnerství

Rozhodnete-li se pro uzavření registrovaného partnerství přeci jen ve své domovině, jsou k tomu určeny tyto** matriční úřady**: Úřad městské části Praha 1, Magistrát města Kladno, Úřad městského obvodu Plzeň 3, Magistrát města České Budějovice, Magistrát města Karlovy Vary, Úřad městského obvodu Ústí nad Labem-město, Magistrát města Liberec, Magistrát města Hradec Králové, Magistrát města Jihlava, Magistrát města Pardubice, Úřad městské části Brno-střed, Magistrát města Olomouc, Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, Magistrát města Zlín. V každém kraji České republiky se jedná o jeden úřad.

Stvrzení partnerského vztahu

Zemí s povolením k uzavírání registrovaného partnerství stále přibývá. Jedná se především o země evropské a země západní. Uvažujete-li s partnerem o stvrzení Vašeho vztahu, můžete tak učinit bez problému, a to ve společnosti Vaší rodiny a přátel. V současnosti také stoupá počet svatebních agentur, které se mimo klasických svateb specializují také na sňatky homosexuálních párů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5495 (gaymagazin.cz#152)


Přidat komentář