Nejznámější módní návrháři

I ten, kdo se zrovna o módu příliš nezajímá, nepochybně někdy zaslechl jména jako Armani, Dior, Versace, Louis Vuitton a další. Jedná se o jména světoznámých módních návrhářů, jejichž výrobky oblékají mimo jiné světové celebrity.

Kdo je módní návrhář

Módního návrháře lze charakterizovat jako tvůrčí osobnost, jež má talent uplatňovat estetické cítění společně s designem. Hlavní činností módních návrhářů je navrhování oblečení a doplňků, kdy se snaží uspokojit širokou základnu spotřebitelů. Tito návrháři mohou pracovat jak samostatně, tak i v kolektivu, případně pro nějakou již zavedenou značku oblečení. Své návrhy vytvářejí kreslením, pomocí tužky a papíru. Návrháři navrhují mimo jiné oblečení, zejména šaty a kostýmy pro různé příležitosti, svatby, večírky apod. Výtvory módních návrhářů se prezentují na nejrůznějších módních přehlídkách, z nichž některé patří mezi události světového významu.  Své vzdělání mohou získat ve specializovaných školách, jež jsou zaměřené na výtvarné umění. V prosazení se v tomto oboru je nutné mít talent, umělecké cítění, cit pro barvu, odstíny a další potřebné vlastnosti. Není náhoda, že v tomhle oboru vynikají mimo žen i muži, zejména z** řad gayů**, kteří mají na rozdíl od mužské heterosexuální většiny větší cit pro módu, vkus, ladění barev apod. Právě gayové tvoří mezi** módními návrháři** a také mezi** módními stylisty** většinu.

Světoví návrháři

Pokud jste se rozhodli stát módními návrháři, je možné po absolvování studií zkusit své štěstí tzv. na volné noze nebo navrhovat na zakázku. Ti nejlepší se mohou propracovat a navrhovat třeba pro světoznámé oděvní značky. Mezi opravdu nejznámější návrháře a jejich již zaběhlé luxusní značky patří například Dior, Gucci, Versace, Louis Vuitton, Armani, Chanel, Prada, Calvin Klein, Hugo Boss, Lacoste a další. Některé značky, potažmo módní návrháři, se postupem času staly doslova legendou, například Coco Chanel. Jak je již zmíněno, vysoké procento i světoznámých módních návrhářů jsou homosexuálové, kteří dokázali svůj umělecký talent, cit pro barvy, vkus, apod. dokonale zúročit. Těmi nejznámějšími homosexuálními návrháři jsou například Giorgio Armani, Christian Dior, Gianni Versace a další. Výše jmenovaní, v určitém slova smyslu geniální módní návrháři, vynikají extravagantním stylem oblékání a někdy i životem. Mimo oblečení se prosadili i v navrhování módních doplňků, brýlí, parfémů, apod.

Giorgio Armani

Jedná se o italského módního návrháře, jež se dokázal prosadit v podstatě ve všech oblastech módy a jeho modely oblékla nejedna světová celebrita. Oblečení od Armaniho, zejména jeho** pánská saka**, je určeno pro opravdu bohaté zákazníky. Díky jeho saku, které se objevilo v roce 1980 ve filmu Americký gigolo, si Armani otevřel svoji pobočku přímo v americkém Hollywoodu. Giorgio Armani patří mezi** nejúspěšnější módní návrháře** vůbec, kdy jeho majetek dosahuje mnoha miliard, jeho firmy zaměstnávají asi 5000 lidí, má 13 továren, 250 luxusních obchodů, apod. Mimo úspěchů se musel tento veleúspěšný návrhář vyrovnat i se smrtí svého přítele, jež zemřel na AIDS. Armani se stal také bojovníkem proti anorexii, kdy odmítá zaměstnávat příliš hubené modelky.

Další úspěšní návrháři

Mezi další veleúspěšné homosexuální módní návrháře patří zmíněný Christian Dior a Gianni Versace. Prvně jmenovaný Dior, žil v letech 1905 až 1957, a patřil mezi nejvlivnější francouzské i světové módní návrháře. Dior se ve svých modelech snažil zdůraznit ženskost a jeho šaty v sobě nesly jak ženskost, tak i krásu. Zajímavostí je, že v roce 1953 byl u Diora zaměstnaný jiný pozdější světový návrhář, Yves Saint Laurent. Dior žil hektický život, protkaný hádky a konflikty s jeho rodinou kvůli jeho homosexualitě. Světoznámý věhlas získaly také parfémy Dior. Jmenovaný Gianni Versace, původem Itálie, založil svou kariéru především na nekonečné fantaz a kreativitě svých modelů se silným erotickým nábojem. Mezi jeho zákazníky patřila například princezna Diana, Madonna a další celebrity. Versace bojoval s rakovinou, avšak jeho život zhasl po návratu z luxusního baru, kdy byl neznámým vrahem zastřelen.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5486 (gaymagazin.cz#102)


Diskuze a zkušenosti

Xz5PNiFAh | 11.02.2014 10:24
Re: Nejznámější módní návrháři Your\'s is a real life ins companys bestlifeinsurpolicy.com where view point shines through. intelligence heliomeds.com of comparehealthinsur.com


Přidat komentář