Světoví kadeřníci

Každý, kdo si dává záležet na svém vzhledu, ví, že k celkovému outfitu nestačí jen perfektně zvolené a sladěné oblečení. Dokonalý vzhled je tvořen nejen oblečením, ale i padnoucím střihem vlasů. Ne nadarmo se kadeřnické řemeslo stalo doslova uměním.

Kadeřnické řemeslo

Stříhání vlasů už dávno nikdo nebere jako pouhou nutnost, kdy je třeba zkrátit ofinu či konečky.** Kadeřnictví** vyžaduje pořádnou dávku zručnosti, představivosti a citu pro styl. Ne každému bude slušet stejný účes, stejná barva. Je třeba umět zohlednit tvar obličeje a celkový životní styl nositele účesu.** Kadeřník** je spíše vlasovým psychologem. Na výslunní slávy se však v kadeřnickém světě dostanou jen ti nejlepší z nejlepších. Jménem, které si zaslouží první místo v žebříčku** nejslavnějších světových kadeřníků**, je zajisté Vidal Sassoon.

Nejslavnější světový kadeřník Vidal Sassoon

Ve světě módy a stylu dnes není nikdo, kdo by neznal jméno** nejslavnějšího kadeřníka**, Vidala Sassoona. Vidal Sassoon byl ve své době doslova fenoménem, který přinesl zcela nový pohled na celé kadeřnické řemeslo. Pryč s otravnými natáčkami a laky, které vlasy sice na chvíli zpevní, ale zároveň je také značně poškozují. Pryč s dlouhým vysedáváním u zrcadla a tvořením účesu společně s doufáním, že vydrží alespoň pár hodin. Vidal Sassoon přišel se zcela revoluční metodou wash and wear – v překladu umýt a nosit.

Účesy Vidala Sassoona

Účesy jím vytvořené byly stylové a moderní, a co bylo důležité, pro jejich nositele nebyla úprava žádným problémem. Vlasy se nemusely natáčet ani jinak česat a tvarovat. Účesy Vidala Sassoona byly proslulé svými přesnými geometrickými tvary. Jejich kouzlu podlehla nejedna filmová hvězda. Z nejznámějších nositelek Sassoonových účesů můžeme zmínit například Miu Farrowovou. Střih jejích vlasů, který můžete vidět ve filmu Rosmary má děťátko, stál celých pět tisíc dolarů.

Vidal Sassoon se narodil roku 1928 v Londýně. S** kadeřnickým řemeslem** začal ve svých sedmnácti letech, kdy se stal učněm v salonu jistého Adolpha Cohena. Dráhu kadeřníka nastoupil na přání své matky. V roce 1954 si založil svůj první kadeřnický salon. Úspěch byl obrovský. Ženy přímo toužily po tom, aby je ostříhal právě Vidal Sassoon. Postupně otevřel své** kadeřnické řetězce** po celém světě. Vidal Sassoon zemřel roku 2012 ve věku osmdesát čtyři let.

Další významní světoví kadeřníci

Do kadeřnické síně slávy patří také bezpochyby** Alexandre de Paris**, který česal hvězdy jako Elizabeth Taylor, Gretu Garbo, Audrey Hepburn, Romy Schneider a nespočet dalších. Pod jeho magickými prsty prošly také vlasy hraběnek, královen a císařoven. Zajímavé u něj bylo to, že si od některých svých klientů schoval kadeř vlasů. Francouzský kadeřník Alexandre de Paris se stal doslova** kadeřnickou legendou**. Zemřel v roce 2008.

Mezi špičkové kadeřnické umělce současnosti patří slavný Claudio De Cicco, který vlastní šest profesionálních kadeřnických salonů, z toho jeden přímo v Paříži. Paříž je spojena také s dalším jménem, a tím je** Lelièvre**. Lelièvre vlastní své kadeřnické studio blízko slavné Eiffelovi věže.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5488 (gaymagazin.cz#132)


Přidat komentář