Jak gay pozná gaye

Gay pozná gaye asi tak jako Beran Kozoroha. Možná si říkáte, že tohle byl ten nejkratší článek na světě, ale nepropadejte depresi. Anna Karenina také umřela uprostřed knížky a pořád to dál o něčem bylo.

Jsem na zadky

Byl by to skvělý a mnohem jednodušší svět, kdybychom chodili na čele s nálepkou říkající, co od nás ostatní mohou čekat nebo s tím, co my čekáme od ostatních. Něco jako: Brunetky mě nezajímají, Jsem na zadky, Rajcujou mě velký kozy anebo Holky nevolejte. Jenže tak to bohužel nechodí a my se nevyhneme bližšímu zkoumání, zajímá-li nás, zda my někoho zajímáme. Jak ale zjistit, že neplýtváme časem a nemíříme do prázdna? To přece není žádný problém! Stačí se zeptat!

Dobrý den, jste gay?

Jedna otázka by vaše obavy určitě rozptýlila, jenže to je jako s blondýnou. Málokdy poznáte, jestli je blond od přírody nebo v tom má prsty kadeřník. A stejně jako se blondýny při prvním setkání neptáte, jestli je přírodní nebo peroxidová, nevybalíte na někoho, koho sotva znáte, zda spí s Mařenkou nebo s Jeníčkem. Jasně, než bude vaše otázka zodpovězena, si prostě nikdy nebudete stoprocentně jistí, a to je možná trochu na nervy. Možná budete tápat, nicméně nebudete neomalení a vůbec – do toho, kdo s kým a jestli vůbec s někým spí, vám ale vůbec nic není. A kdo chce vztah s neomalencem?

Gay na první pohled

Spousta lidí tvrdí, že** gaye pozná na první pohled.** Jasně, někdy to opravdu bije do očí, ale věřte, že u většiny to neplatí. Ne každý gay nosí upnuté kalhoty, tričko na tělo v zářivých barvách a vlasy ulízané na stranu jako emo. Stejně tak ne každá holka ve vytahaném svetru nebo nepřístupná kolegyně z práce je na holky. Co když ten kluk jen nemá vkus? Nespoléhejte na stereotypy, mohli byste narazit. Pravda je, že** gaye** poznáte asi jako heterosexuála. Procentuelně je sice vyšší pravděpodobnost, že se trefíte u heteráka, ale to je tak asi všechno.

Zamilovaná do gaye

Jedna kamarádka mi kdysi vyprávěla příběh o tom, jak se na střední škole zamilovala. Úžasný kluk, milý, něžný, společenský, všichni ho měli rádi, jen spát s ní nechtěl. Po roce a půl chození šel s pravdou ven. Kamarádka to obrečela. Myšlenka, že by její princ mohl být gay, ji ani nenapadla, dokud se na ni nezřítila jako balvan. Klasický příběh na téma Můj kluk je na kluky.

Kdybychom byli schopní tak snadno poznat gaye, byla by k ničemu ta naoko uzavíraná manželství, ale gayové by to měli jednodušší. Jen by na sebe mrkli a věděli by. Bohužel nebo možná bohudík tohle neumíme. Ptáte se proč bohudík? Protože bychom se ochudili o tu počáteční nejistotu, o to nejkrásnější, co v každém vztahu je – vzájemné se oťukávání a poznávání. Chápu ale, že lovit v rybníce plném kaprů štiku, může po čase unavit. Jak se tedy ujistit, že lovíte ve správných vodách?

Gay gaye pozná

Jsou gayové a lesbičky, kteří jsou přesvědčeni, že oni na tom druhém poznají, že je taky** gay**. Může být, vyloučit se to nedá. Ale půjde spíš o schopnost empatie a pozorovací talent každého jedince než o schopnost poznat čísi preference. Tady platí staré známé: Na čele to napsané nemá. Na základě určitého chování se jistě dá mnoho vypozorovat a člověk, který má stejné touhy jako vy bude asi na vaše podněty reagovat pozitivně a bude vám vycházet vstříc, na rozdíl od člověka, kterého možná ani nenapadne, co se snažíte naznačit. Ačkoliv se v zásadě dá souhlasit s tvrzením, že vrána pozná vránu, nepropadejte panice, pokud patříte k těm, kteří „ty své“ na první pohled nepoznají. Poklady také obvykle neleží uprostřed cesty, ale jsou zakopány hluboko v zemi.

Nejsem gay

Žel nejen poklady bývají ukryté velmi hluboko. Občas prostě cítíte, že jste na stejné vlně. Vy víte, že se nepletete, ale ten druhý říká: Nejsem gay. Možnosti jsou dvě: Buď opravdu není gay a vy jste si v hlavě vysnili nějaký růžový scénář událostí budoucích a odmítáte přijmout pravdu anebo je gay a tu pravdu si nechce připustit on. Ať tak nebo tak, vaše šance na úspěch jsou mizivé.  Fakt, že jste poznali „svého“ gaye, je vám v takovém případě na houby. Protože** gay, co nechce být gay**, obvykle založí „normální“ rodinu a žije „normálním, heterosexuálním“ životem. Jinými slovy - egodystonní homosexuál, tedy ten, co se snaží proti své orientaci bojovat, může být stokrát gay, ale nikdy to nepřizná. Kde tedy sbalit někoho, kdo se nebojí přiznat to, kým je?

Kde sbalit gaye?

Když chceš randit s právníkem a jdeš do cirkusu, tak se nediv, že skončíš s klaunem. Tohle jednoduché pravidlo to vystihuje víc než milion slov. Chceš sbalit gaye, jdi tam, kde nějací jsou. Zajděte si do gaybaru nebo se přihlaste do chatu online. Hledejte lidi, kteří hledají vás, a neseďte doma, tam ještě nikdo štěstí nenašel. V gaybaru je šance, že narazíte na heterosexuála, zvláště u mužů si troufám říct, že tak asi nula, a u holek to bude nula celá něco. Na druhou stranu šance, že si vás někdo všimne, je veliká.

Všichni ví, že je lesba

Samozřejmě můžete to udělat i jednodušeji. Můžete si na tričko napsat: Jsem lesba, vyrazit do ulic a doufat, že se někdo chytne. Nebo se můžete pokusit sbalit nějakou známou osobnost, o které všichni ví, za jaký tým kope. Ale pokud nechcete riskovat, že vám někdo venku ubalí, a takový blbec se vždycky někde najde, anebo netoužíte být na předních stranách časopisů kvůli vztahu s hvězdou, nezbude vám než to zkoušet, jak to dělají všichni ostatní – hetero i homo.

 

Hledáme se stejně – homo i hetero

Člověk nikdy neví, jestli objekt jeho zájmu nemá své zájmy úplně někde jinde. To není problém jen** homosexuálů**. V tomhle jsme všichni stejní. Nikdy nevíme, na koho narazíme, ale to přece není důvod to vzdávat. Naopak, to je to kouzlo v hledání a objevování, zklamání a nacházení. A pokud jste Beran a chcete Kozoroha, nejjednodušší je zajít na astrologickou seznamku. Chodit po ulici a doufat, že se srazíte právě s Kozorohem tu sice je, ale co když on vás nepozná?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5511 (gaymagazin.cz#105)


Diskuze a zkušenosti

josef | 03.08.2014 09:24
Re: Jak gay pozná gaye Hledám přítele seniora 60 a více let pomůžete mi ho najít děkuji Josef.735491550

Big | 19.09.2016 19:55
Mám spolubydlího o kterém vím že gay není. Já jsem ale nechci si ti připustit. Nejradši bych po něm skočil a zacal s nim delat…, ale bojím se že to někomu řekne a už se se mnou kvuli tomu nebude nikdo bavit. Nebo že se mi budou smát. Co s tím?


Přidat komentář