Když se z muže stane gay

Horší nevěra muže, než se ženou je ta, když je nevěrný s mužem. Jak takovou situaci zvládat a je vůbec možné, že se z heterosexuála možná stane gay? Nejde jen o dočasnou situaci?

Přiznat sám sobě, že je muž gay, není obvykle pro něj samotného snadné. Obvykle to prvně zkouší se ženami, aby si byl jistý, že pocity, které uvnitř cítí, jsou opravdové. Jak to snáší a kdy si vlastně začne uvědomovat, že je homosexuál? Přece má spousta mužů – gayů vlastní rodiny a poté teprve přiznají, že jsou na muže.

Proč někteří mají rodiny, poté se rozvádí a žijí s mužem?

To, že řada mužů byla ženatá, ale později si začali s muži, rozvedli se a dnes žijí jako klasičtí homosexuálové, má za následek dřívější doba. V následujících letech by k podobným situacím nemělo docházet, protože společnost je tak nějak ke gayům vstřícnější, již je (až na jisté výjimky) tolik neodsuzuje a i když je zrovna nepodporuje, nechává je vedle sebe žít a nevšímá si jich. Společnost prostě vzala na vědomí, že za homosexualitu daný člověk nemůže, že nejde o nějaký módní výstřelek či snaha za každých okolností zaujmout, ale prostě orientace je taková a dotyčný za ni nemůže. Stejně jako levák nemůže za to, že píše levou rukou, nebo že někdo má blond vlasy od přírody a jiný je zase tmavší typ, tak za svoji** sexuální orientaci** také nemůžeme.

Kolik je homosexuálů

Dříve se uvádělo a tak nějak to žije v podvědomí společnosti do dnes, že homosexuálů – ať gayů či lesbiček, jsou všeho všudy čtyři procenta. A od toho se také pak o nich hovořilo, jako o čtyřprocentních. Jenže to podle posledních údajů ze statistik není pravda, a homosexuálů je všeho všudy deset procent. Je to tím, že právě dříve se, tito lidé s tak zvanou jinou orientací, k tomu nepřiznali a žili v heterosexuálních svazcích. Dnes už je doba liberálnější a i přes to, že ne všichni se k té své orientaci hrdě hlásí, neklamou a žijí s partnerem podle svého sexuálního zaměření.

Kdy si muž uvědomí, že je gay?

V době, kdy se z malých kluků začínají stávat muži, tedy v pubertě, kdy už se někomu jen tak někdo nelíbí, ale začne mít i jiné potřeby se sexuálním podtextem. V této době si většina homosexuálně orientovaných mužů musí uvědomovat, že jsou na muže a že se jim nějací muži, chlapci líbí. Jenže kolikrát o tom není přesvědčen, mnohdy i nechce, aby tomu tak bylo a všechny tady ty pocity tak nějak zastírá a přikládá jim důraz spíše takového uctívání vzoru, než vlastní** sexuální orientace**. Často tak zkouší experimentovat i s holkami, ale většinou se situace má tak, že ho toto počínání nějak nenadchne a v hlavě má pořád nějakého toho „pěkného kluka“. Někdo s tímto bojuje déle, jiný si prostě přizná, že je gay, je to zkrátka individuální. Každopádně musí o tom vědět hned v době puberty, jen trvá různě dlouhou dobu, než se s tím smíří a přizná si to.

Jde se vůbec „přeorientovat“?

Rozhodně neplatí, že se dá jen tak přeorientovat. Prostě muž musí být gay, nebo heterosexuálně orientovaný. V žádném případě to není tak, že by se po nějaké době přeorientoval, nebo vlivem aktuálního módního výstřelku, či nějakého přesvědčení, by se z nějak z ničeho nic stal gay. Muži obvykle s těmito pocity bojují a snaží se to zastírat, jak jen mohou. Zvláště v tom případě, kdy ještě žijí v domě svých rodičů a jsou srozuměni s tím, že jeden, nebo mnohdy i oba rodiče na homosexuály pohlíží z patra a rozhodně je neuznávají a nehodlají tuto orientaci u svého potomka akceptovat. Takový muž obvykle pocity zastírá a snaží se chodit s holkami, ale prostě to nevychází. Sama žena musí poznat, že něco není v pořádku a obvykle takový vztah ukončí.

Lze poznat na muži, že je gay?

Pakliže chodíte s mužem a nechce s Vámi mít sex, či je mu nějaký hlubší fyzický kontakt cizí, může být gay, ale také nemusí. Není to jasné vodítko. Zvláště v tom případě, kdy jsou lidé mladí. Někdy může jít o to, že prostě muž má jistý zdravotní problém a z těchto důvodů prostě s Vámi nemůže nic mít. Bojí se však o tom mluvit, jde přece jen o intimní záležitost. Takže automaticky to na homosexualitu poukazovat nemusí. Stejně tak nelze za každých okolností tvrdit, že pokud muž s Vámi nějakou dobu žil a pak se přizná k tomu, že je gay, nemusela jste to do té doby poznat.

Jak zvládat situaci, když se Váš muž přizná k tomu, že je gay

Když se Vám stane, že jste jako žena podvedena, Váš muž je Vám nevěrný, je to sice velice nepříznivá a nemilá situace, která Vás nepotěší, ale většinou hodně zklame, ale rozhodně je milejší, když Vám zahne se ženou a jde jen o letmý a náhodný úlet, bez dalšího pokračování, než v případě, kdy se jedná o muže a on se rozhodne dále žít pouze s chlapem. Pro ženu je to čistá „podpásovka“ a je složité ji zvládat. Znamená to, že doposud žila s gayem, což nepoznala, ale mnohem horší je pro ni celý ten fakt, že pro svého muže nemohla být nikdy pravou láskou, že nikdy do ní nebyl skutečně zamilovaný a že všechno to, co si myslela, že má a že je, není. Jenže to tak být nemusí. Prostě se stalo a tím, že s Vámi byl, poukazuje na to, že jste ho jistým způsobem přitahovala, protože jinak by s Vámi nebyl. Obvykle jde o čistou fyzickou přitažlivost, nebo spíše poctu, že jste se mu líbila i přes to, že je gay. Zkrátka a dobře, že jste krásná žena, která přitahuje i odlišně orientované. Měla by to být pro Vás pocta.

Experiment

V případě, že se z muže stane gay, respektive, že se z heterosexuála stane homosexuál, je prostě nemožná. Buď je někdo** homosexuál**, nebo** heterosexuá**l. Ale jsou také situace, kdy někdo jen tak experimentuje, obzvlášť v období tak zvaného vzdoru a užívá si neomezeně s oběma pohlavími. Nejčastěji jde o období dospívání, nebo se tak stává u lidí umělecky zaměřených, kteří hledají inspiraci, chtějí pobuřovat, ale také být zajímaví apod. U takových lidí lze jen stěží poznat, jaká je jejich skutečná orientace, zvláště v tom případě, kdy žijí sami, dlouho bez vážných vztahů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5524 (gaymagazin.cz#166)


Přidat komentář