Pravidla análního sexu

Pánové, máte rádi anální sex? Mezi gay kluky je anální sex velmi oblíbený. Pokud jste začátečníci a zatím si nejste jisti, zda je pro vás anální sex vhodný a jak ho vůbec provozovat, něco málo si o něm povíme.

Anální sex je mezi gayi jednou z nejoblíbenějších sexuálních praktik. Aby byl bezpečný a příjemný, je nutné dodržovat několik základních pravidel. Nejprve si povězme pár faktů o konečníku.

Konečník

Protože anální otvor potažmo** konečník** hraje při análním sexu důležitou roli, je důležité vědět o něm pár základních faktů. Vnitřek konečníku tvoří citlivá sliznice. Na rozdíl od poševní sliznice není sliznice konečníku tak odolná proti mechanickému poškození a neprodukuje přirozený sekret sloužící k lubrikaci (zvlhčení). Sliznice konečníku je tak náchylnější ke zranění a jakékoliv poranění se špatně a dlouho hojí – už jen proto, že konečníkem každý den prochází stolice, která je plná bakterií. Aby se předešlo zranění konečníku, je důležité** uvolnění svalů, lubrikace, trpělivost a jemnost**. Na rozdíl od pochvy konečník není citlivý na sexuální dráždění, neboť nemá citlivá nervová zakončení. Výjimkou je malá část konečníku, která se nazývá svěrač a která má vysoký počet nervových zakončení. Proto je konečník považován za erotogenní zónu. Konečníkem je navíc možné dráždit prostatu, což z něj ze sexuálního hlediska vytváří ještě více atraktivní část těla. I přesto všechno je velmi důležité vědět, že konečník není anatomicky stavěný pro proniknutí zvenčí a reflexy způsobují, že svěrač vytlačuje ven cokoliv, co jím proniká dovnitř. Díky uvolnění svalů, použití lubrikace a tréninku je však možné tyto reflexy výrazně zmírnit. Při análním sexu je dále nesmírně důležitá hygiena.

Anální sex a hygiena

Pokud se chystáte** provozovat anální sex**, ideální je pokusit se před ním vyprázdnit, avšak pokud se vám nechce, nenuťte se. Můžete vyzkoušet také klystýr, ale není to nutné. Klystýr by se neměl provádět příliš často, protože častý klystýr oslabuje střevo a podporuje zácpu. Postačí, pokud si anální otvor pečlivě omyjete teplou vodou a mýdlem.

Pronikání do análního otvoru

Pronikání do análního otvoru vyžaduje trpělivost a trénink, což se týká především začátečníků. Pro zkušené i začátečníky však platí nutnost použití lubrikantu, neboť konečník neprodukuje žádný přirozený sekret. Bez použití lubrikantu by docházelo k velice nepříjemnému a bolestivém tření, které by s velkou pravděpodobností způsobilo až natržení konečníkové sliznice. Proto při pronikání do análu nikdy nezapomínejte na lubrikant a nikdy nepoužívejte násilí. V případě, kdy majitel konečníku pocítí bolest, je nutné všeho okamžitě zanechat. U začátečníků se často stává, že svěrač se reflexně brání a vypuzuje ven vše, co se snažíte do konečníku vsunou. Začátečníci proto většinou potřebují několikadenní trpělivý trénink k tomu, aby svůj svěrač ovládli.

Rozměry vsunovaného předmětu

Co se týče maximálního průměru vsunovaného předmětu, kupříkladu penisu, análního kolíku aj., zde platí, že zpočátku by se mělo začínat pouze s prstem, poté je možné přejít na něco tlustšího. Anální otvor se totiž časem roztáhne a pojme tak i předměty s vyšším průměrem. Přesto není možné anální otvor roztahovat do nekonečna a jednou narazíte na své maximum. Co se týče délky vsunovaného předmětu, zde platí, že maximální hloubku zasunutí určuje vzdálenost poslední střevní kličky. Díky trpělivém tréninku je však možné proniknout ještě hlouběji, jak se tomu děje například při hlubokém análním fistingu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5501 (gaymagazin.cz#70)


Diskuze a zkušenosti

george | 10.02.2016 18:27
Ahoj muzou s toho být i nějaký lékařský problémy? A jak často se musí cvičit?

Jindřich K. | 17.07.2017 20:56
S partnerem Vláďou již praktikujeme anální sex nějakou dobu. Jeho to vůbec nebolí, ale já s tím mám pořád problém, ale bojím se mu to říct. Nějaké tipy na gely nebo tak něco? Mám se mu svěřit? .


Přidat komentář