Život Freddieho Mercuryho

Před třiadvaceti lety zemřel jeden z nejslavnějších a nejoblíbenějších zpěváků celého světa - Freddie Mercury. Tento známý umělec a bojovník za práva gayů to však v životě neměl vůbec jednoduché.

Freddie Mercury se narodil 5.září 1948 ve Stone Townu v Londýně. Jeho rodné jméno Farrokh Bulsara si s ním však asi nespojíme. I přesto se tento anglický zpěvák a zakladatel slavné kapely Queen stal světovou legendou. Byl pro mnohé ztělesněním Boha, lidé ho uctívali pro jeho nepředstavitelné charisma a pověstnou extravaganci. Zemřel před třiadvaceti lety na nevyléčitelnou nemoc AIDS. Freddie se prezentoval také jako sólový zpěvák, producent a skladatel a jeho smrt byla pro celý svět nepředstavitelnou ránou. Na jakou nemoc zemřel, přiznal až den před svým skonem.

Freddieho dětství

Mercury strávil většinu svého dětství v Indii se svými rodiči, kde se učil hrát na klavír již od svých sedmi let. Ve svých dvanácti založil svou první kapelu The Hectics a jeho přátelé často vzpomínali na to, jak dokázal jakoukoliv melodii okamžitě zahrát na piáno, i když ji slyšel jen dvakrát v rádiu. Navštěvoval chlapeckou internátní školu v Bombayi a když bylo Freddiemu 17 let, byla jeho rodina nucena uprchnout ze Zanzibaru z důvodu tehdejší revoluce. Se svou babičkou a tetou se přestěhovali do Londýna a Freddie zde začal studovat umění. Za svůj obor dokonce získal několik uznání a diplomů a také britské občanství. Po studiu pracoval chvíli jako letištní technik, hrál v několika kapelách a dokonce se svou přítelkyní provozoval obchod s oblečením z druhé ruky. Mezi jeho nepříliš známé skupiny chvíli patřila i Dovedale Towers, ta se ale brzy rozpadla stejně jako skupina Sour Milk, ve které hrál na klavír. V roce 1970 se Mercury seznámil s kytaristou Brianem Mayem a bubeníkem Rogerem Taylorem a založil s nimi novou kapelu s názvem Trident Studios. Po pár letech působení ji sám Mercury přejmenoval na Queen. Už tehdy cítil, že s jeho orientací je něco v nepořádku a v této době se také rozchází se svou dlouholetou přítelkyní Mary Austinovou.

Sexuální orientace? Gay!

O své sexuální orientaci se Freddie Mercury rozpovídal v době, kdy kapela Queen začínala sbírat první úspěchy. Během celé své kariéry se nebál otevřeně mluvit o tom, co prožívá a s kým tráví svůj volný čas. Plně podporoval gay komunitu a často také sám navštěvoval gay kluby, ve kterých velmi rád i vystupoval. Freddie byl však médii a kritiky označován za plachého a zranitelného umělce, který je rád sám a mívá sklony ke schizofrenii. Jeho přátelé ho však vždy označovali za neuvěřitelně přátelského a společenského člověka se smyslem pro humor a krásou duše. V roce 1989 se u Freddieho začala projevovat těžká nemoc. Jeho zdravotní stav byl špatný, on i přesto stihl natočit své poslední album Innuendo. 24.11 1991 umírá na zápal plic způsobeného AIDS. Pohřeb se uskutečnil v Londýně a byl přístupný pouze pro rodinu a přátele. 20.4.1992 se na jeho počest konal na stadioně ve Wembley ceremoniál k uctění památky.

Velkou zajímavostí je také informace o tom, že Freddie Mercury měl velmi přátelský vztah s princeznou Dianou a jednou ji dokonce vzal sebou do gay klubu, kde musela být převlečena za muže, aby ji nikdo nepoznal.

Zajímavosti o Freddieho životě

Freddie miloval svůj život a peníze nikdy neřešil. Nikdy se nenechal srazit na dno, ale když se ponořil do světa drog, veřejnost ho neodsuzovala. Mezi jeho největší zájmy patřil kromě hudby i box a stolní tenis. V těchto sportech vynikal a později se také svěřil, že by si rád vyzkoušel ragby, ale má z něj strach. Freddie byl také známý svým zájmem o japonské umění a dovedl krásně kreslit. Co se týče kapely Queen, Freddie se podílel na režii svých videoklipů, ale ani jeden z nich nikdy nezasahoval do života členů. Jeho rodiče navštěvovali téměř každý Freddieho koncert a byli na něj velmi hrdí.

,,Někteří lidé se spokojí s tím být druzí, ale já ne. Chci být vždycky číslo jedna. Číslo dvě už není tak dobré.,,

Freddie Mercury

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5554 (gaymagazin.cz#178)


Přidat komentář